Hlásič požáru a kouře FireAngel LSI-601

Kód:
1440
Záruka:
5 let
CENA:
850 Kč702.48 Kč (bez DPH)
ks

Hlásič požáru a kouře FireAngel LSI-601 s modrým ultra LED jasným světlem nouzového osvětlení

Společnost FireAngel neustále zlepšuje a rozšiřuje sortiment svých výrobků.

Hlásič požáru a kouře FireAngel LSI-601 patří do nové generace řady domácích bezpečnostních produktů společnosti FireAngel. Model LSI-601 tak přichází s novinkou vysoce výkonného multifunkčního hlásiče požáru vybaveného ionizačním senzorem, funkcí Chytré utišení hlásiče™, bateriovým napájením a nouzovým osvětlením s technologií Bluescape™ využívající nejnovější modré ultra jasné LED k osvětlení únikové zóny v případě alarmu. Jedná se o ionizační hlásič požáru určený k nepřetržitému monitorování ovzduší na přítomnost kouře a ohně. Hlásič s ionizačním senzorem se ideálně hodí pro detekci rychle se šířícího požáru s malým vývinem kouře. V případě požáru se automaticky spustí akustický signál 85 dB, zařízení signalizuje alarm i opticky, a to jak indikací červené LED diody, tak pomocí modrého ultra jasného světla nouzového osvětlení, které tak označuje a osvětluje únikovou zónu pro ještě lepší a rychlejší orientaci a okamžité opuštění prostoru. S touto jedinečnou funkcí je hlásič požáru FireAngel LSI-601ideální pro instalaci na chodbách či podél únikových cest.

Výhody technologie Bluescape™

 • Osvětluje únikovou zónu.
 • Poskytuje viditelné varování, že hlásič požáru signalizuje alarm.
 • Udává viditelnou referenci vaší polohy uvnitř domu v případě dezorientace kvůli kouři, aby pomohl vyvést Vaši rodinu do bezpečí.

Chytré utišení hlásiče™

Hlásič požáru je vybaven testovacím tlačítkem TEST pro kontrolu správného fungování zařízení a funkcí „Chytré utišení hlásiče™“ pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu. Stisknutí tlačítka způsobí okamžitou deaktivaci alarmu, na dobu asi 10 minut, snížení citlivosti obvodů a vypnutí akustické signalizace hlásiče. Tlačítko „Chytré utišení hlásiče™“ používejte pouze tehdy, pakliže znáte příčinu aktivace hlásiče (např. při vaření nebo smažení). Po cca 10 minutách od deaktivace hlásiče se tento zcela automaticky resetuje do původního nastavení pro monitorování nebezpečí požáru. Pokud v místnosti zůstane vysoká koncentrace kouře, můžete stisknout tlačítko „Chytré utišení hlásiče™“ opakovaně, a to až do okamžiku, kdy je místnost řádně odvětrána.

Hi-tech technologie FireAngel

U domácích hlásičů požáru a kouře se používají tradičně 3 druhy senzorů:

 • OPTICKÉ HLÁSIČE jsou účinnější pro detekci pomalého hoření, kdy může docházet k několika hodinovému doutnání, než se rozhoří plameny.
 • IONIZAČNÍ TYPY HLÁSIČŮ požáru jsou všeobecně účinnější pro detekci rychle planoucích ohňů, které se rychle šíří a pohlcují hořlavé materiály.
 • TEPELNÉ HLÁSIČE se spouští, pokud teplota v místnosti dosáhne nastavené hodnoty (obvykle 56°C). Tyto hlásiče jsou obvykle používány v místech, kde nejsou vhodné ostatní typy hlásičů.

Hlásič má vestavěný automatický řídicí systém monitorující výkonnost, mezi ostatními součástmi zařízení jako je senzor, napájecí baterie či vnitřní obvody. V případě zjištění závady, nebo nízkého napětí baterie, toto zařízení oznámí jak akusticky, tak vizuálně. Hlásič požáru je vybaven speciálním zámkem na ochranu proti náhodné demontáži přístroje prostřednictvím ať už dětí či třetích osob. Alespoň jeden hlásič požáru by měl být nainstalován na každém patře domu, před každým prostorem vyhrazeným pro spaní nebo v bezprostředním okolí ložnic. Funkční hlásič požáru zajišťuje okamžité varování před kouřem nebo požárem v domě a zdvojnásobuje tak šanci na přežití požáru všech osob v domě.

Doporučené umístění hlásiče požáru

V blízkosti kuchyně, do obývacího pokoje, jídelny, ložnice, chodby, kotelny, sklepů, půdy, podkroví, pro místnosti a do prostor s vysokými stropy nebo všude tam, kde předpokládáte omezený přístup k hlásiči.

Testování

Nejlepší způsob jak otestovat a udržovat senzor hlásiče požáru je prostřednictvím testovací sady s kalibračním plynem Detectasmoke. Detectasmoke ověřuje, zda obvody a systémy fotoelektrických a ionizačních hlásičů požáru a kouře spolehlivě pracují, a zda aktivně vyhledávají jakýkoliv náznak požáru. Více informací získáte na www.detectagas.eu nebo u autorizovaného prodejce produktů Detectagas.

Schválení

FireAngel LSI-601 užívá nejnovější ionizační technologie a je nezávisle testován jako vyhovující všem evropským standardům samozřejmostí je jak certifikát CE, tak schválení dle ČSN, EN 14604. Určen pro montáže do novostaveb dle vyhlášky 23/2008 Sb. Vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb.

Technické parametry výrobku

 • Technologie senzoru: Ionizační technologie snímání.
 • Zdroj: Hlásič: DC 9V - alkalická baterie.
 • Nouzové světlo: Zinkouhlíková baterie DC 9V (baterie jsou součástí balení).
 • Způsob montáže: Na strop či stěnu (šrouby jsou součástí balení).
 • Signalizace Požár: Akustický alarm 85 dB a opticky (pulzuje červená LED dioda) spolu s nouzovým osvětlením Indikace nízkého stavu baterie: Souběžné blikání červené LED diody, doprovázené pípnutím v intervalu každých 30 - 40 vteřin je třeba vyměnit baterie.
 • Funkce Test: Funkce kontroly a údržby zařízení, po jeho stisknutí řídící jednotka provádí test.
 • Funkce HUSH: Funkce pro přechodné umlčení požárního hlásiče pro případ planého alarmu.
 • Pracovní teplota:0°C až +40°C
 • Provozní vlhkost: Až 93% relativní vlhkosti (RH)
 • Skladovací podmínky: Teplota: -20 °C - +60 °C Vlhkost: 5% - 95% RH
 • Rozměry:124mm x 124mm x 36mm
 • Hmotnost s bateriemi: 0.27kg
 • Schválení: LPCB - ČSN-EN 14604
 • Známky: CE
 • Záruka: 5 let
Ke stažení
Související produkty
Hodnocení
K tomuto produktu nejsou žádné položky ke stažení.
K tomuto produktu nejsou žádné související položky